ناشتا واکسن کرونا نزنید

رئیس بنیاد ملی سبک زندگی سالم گفت: افرادی که با حالت ناشتا واکسن می‌زنند، عوارض بیشتری – سرگیجه و بی‌حالی – را تجربه می‌کنند.

به نقل از ایسنا، علی کرمی، رئیس بنیاد ملی سبک زندگی سالم گفت: افراد پس از تزریق واکسن‌ها عوارض مختلفی را تجربه می‌کنند. وی با اشاره به این که وضعیت ژنتیک و فیزیولوژی در بروز عوارض واکسن مؤثر هستند، اظهار داشت: واکسن‌های کرونا فاقد مواد مضر و آسیب‌زننده هستند.

رئیس بنیاد ملی سبک زندگی سالم با بیان این که بیشتر عوارض واکسن خفیف و سطحی هستند، عنوان کرد: «درد موضعی محل تزریق» و «قرمز شدن محل تزریق» و «بدن درد سطحی» و «تب» و «احساس بی‌حالی» از جمله شایع‌تری عوارض واکسن‌های کرونا هستند که در صورت بروز تا یکی دو روز پس از تزریق برطرف می‌شوند.

وی با اشاره به این که افرادی که نسبت به مواد مختلف آلرژی دارند باید در انتخاب واکسن دقت کنند، توصیه کرد: تمام دریافت‌کنندگان واکسن باید قبل از تزریق غذای مناسب و کافی بخورند.

علی کرمی افزود: افرادی که با حالت ناشتا واکسن می‌زنند، عوارض بیشتری – سرگیجه و بی‌حالی – را تجربه می‌کنند.

وی ادامه داد: مصرف مایعات زیاد مانند دمنوش‌ها و آبمیوه‌های سالم و آب پس از تزریق واکسن بسیار ضروری و مفید است.

کرمی اضافه کرد: ما با مصرف مایعات زیاد و مناسب می‌توانیم از بروز اکثر عوارض واکسن جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به این که میزان بروز عوارض به عملکرد سیستم ایمنی بدن ارتباط مستقیم دارند، اظهار داشت: افرادی که سبک زندگی سالم دارند – تغذیه و تحرک و سالم و سطح استرس پایین – عوارض بسیار کمی را پس از تزریق واکسن تزریق می‌کنند.

علی کرمی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص واکسن «برکت»، گفت: در حال حاضر مقاله فاز تحقیقاتی واکسن برکت در سایت رسمی شرکت تولیدکننده منتشر شده است.

وی با بیان این که ایران در تولید واکسن از ویروس کُشته‌شده تجربه زیادی دارد، عنوان کرد: اکثر مردم ایران واکسن‌های بر پایه ویروس کُشته شده را در سال‌های مختلف تزریق کرده‌اند و تا به امروز عارضه‌ای را مشاهده نکرده‌اند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.