سپهر حیدری: بی‌عدالتی در حق پرسپولیس موضوع جدیدی نیست/ الهلال را در کره مریخ هم شکست می‌دهیم!

سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است این تیم درصورت برتری مقابل الهلال قهرمان لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

با سپهر حیدری پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط این روزهای این تیم بعد از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تقابل با الهلال و عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات، گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

عملکرد پرسپولیس را در فصل نقل و انتقالات چطور دیدی؟

پرسپولیس عادت دارد که هرساله بعد از قهرمانی چند ستاره تیمش جدا بشوند و این به خاطر مشکلات مالی است. این بازیکنان پیشنهادات خوبی دارند و پرسپولیس نمی‌تواند از نظر مالی با این پیشنهادها رقابت کند. اگر قرار است قرارداد بازیکنی را تمدید کنند، باید همان ابتدای فصل قرارداد او را تمدید کنند و این گونه نباشد که اخر فصل او را مقابل هواداران قرار دهند. مدیران باشگاه هم تلاش کردند بازیکنان را نگه دارند اما بدون بودجه هم نمی‌شود بازیکنان را نگه داشت.

بازی مقابل استقلال تاجیکستان را چطور دیدی؟

به نظرم یحیی گل‌محمدی خیلی باهوش عمل کرد و در دیدار برابر استقلال تاجیکستان کم‌ترین تغییر را در ترکیب تیم ایجاد کرد تا تیم با هماهنگی بیش‌تری بازی کند. پرسپولیس از حریف تاجیکستانی خود یک سر و گردن بالاتر بود و معلوم بود پرسپولیس می‌تواند به این تیم گل بزند. خوشبخانه با باهوش بودن ساختار دفاعی پرسپولیس خطر جدی روی دروازه تیم نیامد و تیم با هوش بالا در خط حمله به گل رسید. پرسپولیس مثل همیشه آبروداری کرد و یک تنه بار فوتبال باشگاهی ما را در آسیا به دوش کشید.استقلال تاجیکستان همان تیمی بود که ۴ گل به الهلال زد و اصلا تیم ضعیفی نبود ولی تجربه بالای پرسپولیس باعث پیروزی شد و از این بابت خیلی خوشحالم.

در مرحله بعد پرسپولیس باید به مصاف الهلال برود؛ این بازی را چطور می‌بینی؟

الهلال از تیم‌های بسیار خوب و با کیفیت آسیا است. این تیم  چند بار در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شده است. این تیم بازیکنان خارجی با کیفیتی را جذب کرده است. اختلاف الهلال از نظر بودجه با پرسپولیس زیاد است اما از نظر کار تیمی و غیرت و تعصب بازیکنان، واقعا پرسپولیس در تمام خطوط از الهلال با کیفیت‌تر است. بازی ساده نیست اما من مطمئن هستم در زمین، پرسپولیس الهلال را شکست می‌دهد و برنده جنگ بین پول و تعصب پرسپولیس خواهد بود. الهلال در خط دفاع بسیار شکننده است و اگر پرسپولیس بتواند خط حمله این تیم را مهار کند، قطعا به گل خواهد رسید. پرسپولیس دو سال است که میزبان نبوده و این اصلا عدالت نیست. با این حال و با وجود این بی عدالتی‌ها در حق ما قطعا پرسپولیس این کیفیت را دارد که باز هم به فینال برسد و این‌بار قهرمان شود. این پرسپولیس تشنه قهرمانی در آسیاست و حتی اگر بازی‌ها در کره مریخ هم برگزار شود پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود.

پرسپولیس برای رسیدن دوباره به فینال چقدر شانس دارد؟

من فکر می‌کنم فینال اصلی آسیا مصاف پرسپولیس برابر الهلال است. یعنی اگر پرسپولیس الهلال را شکست دهد، قهرمان می‌شود. الهلال از سایر تیم‌های حاضر قدرتمندتر است و اگر این تیم را ببریم قهرمان می‌شویم. پرسپولیس بسیار با تجربه بازی می‌کند و راه بردن را بلد است به همین دلیل می‌گویم پرسپولیس مدعی اول قهرمانی در آسیا خواهد بود.

یکی از موضوعاتی که پرسپولیسی‌ها به آن معترض بودند به بحث جذب بازیکن خارجی برمی‌گردد. آن‌ها معتقدند چطور استقلال توانست مربی خارجی بگیرد ولی ما نه. نظرت در این رابطه چیست؟

خب این بی عدالتی‌ها برای پرسپولیس موضوع جدیدی نیست و همیشه با این بی عدالتی‌ها و سختی‌ها پرسپولیس توانسته جام بگیرد. متاسفانه هم در داخل ایران و هم بیرون ایران در حق پرسپولیس ظلم می‌شود. ولی اینکه چرا یک تیم می‌تواند بازیکن خارجی بگیرد ولی پرسپولیس نه را نمی‌دانم.

اسدی تنها خرید جدید پرسپولیس بود که فیکس بازی کرد. عملکردش را چطور دیدی؟

به نظرم خوب بود. هر چه از بازی گذشت عملکردش بهتر شد و نشان داد خرید خوبی برای پرسپولیس است. به نظرم اسدی در آینده می‌تواند از این هم بهتر شود چون هم از لحاظ بدنی آماده تر خواهد شد و هم هماهنگی بهتری با سایر بازیکنان پیدا می‌کند.

صحبت از بازگشت حبیب کاشانی به پرسپولیس است که تو با او کار کردی. در این مورد چه صحبتی داری؟

من در جریان نیستم که چه کسی قرار است به پرسپولیس بیاید و مدیرعامل شود. ولی اگر صحبت از حبیب کاشانی است شک نکنید بهترین گزینه برای مدیرعاملی پرسپولیس خواهد بود. کاشانی عاشق پرسپولیس است و در دوره‌های قبل هم که مدیرعامل پرسپولیس بود عملکرد بسیار خوبی داشت.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.