آمار جهانی کرونا سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰

آخرین آمار فوت و ابتلا به کرونا امروز سه‌شنبه ۲۱ ‌دی‌ماه منتشر شد.

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۳۱۱ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۵۰۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۵۱۲ هزار و ۷۹۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۶۰ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۹۱۳ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

 بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۲.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۸۶۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۵.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۸۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۶۲,۶۶۱,۲۷۲ ۸۶۱,۳۳۶
۲ هند ۳۵,۸۷۵,۷۹۰ ۴۸۴,۲۱۳
۳ برزیل ۲۲,۵۵۸,۶۹۵ ۶۲۰,۱۴۲
۴ انگلیس ۱۴,۶۱۷,۳۱۴ ۱۵۰,۲۳۰
۵ فرانسه ۱۲,۲۰۵,۱۱۴ ۱۲۵,۷۱۸
۶ روسیه ۱۰,۶۶۶,۶۷۹ ۳۱۶,۹۰۴
۷ ترکیه ۱۰,۰۴۳,۶۸۸ ۸۳,۸۴۳
۸ آلمان ۷,۵۷۰,۲۴۸ ۱۱۴,۸۸۷
۹ ایتالیا ۷,۵۳۸,۷۰۱ ۱۳۹,۲۶۵
۱۰ اسپانیا ۷,۴۵۷,۳۰۰ ۹۰,۱۳۶

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۴.۶ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۰۸ هزار و ۳۳۷ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۹۱۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.