خبرنگار وال استریت ژورنال از زمان امضای توافق احیای برجام خبر داد

خبرنگار وال استریت ژورنال درباره مذاکرات وین و زمان امضای توافق احیای برجام گرفت.

لارنس نورمن، خبرنگار روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» از قول یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا درباره مذاکرات احیای برجام نوشت: «من انتظار دارم خیلی زود این مذاکرات منتج به توافق بشود. در حالت ایده‌آل بله، انتظار دارم در هفته آینده یا دو هفته آینده یا کمی بیشتر به توافق برسیم.»

این مقام اروپایی در ادامه گفت: «درباره بیشتر موضوعات از قبل توافق شده است. اما به عنوان یک اصل در این نوع مذاکرات، تا زمانی که درباره همه چیز توافق نشده، هیچ چیز مورد توافق قرار نمی گیرد. بنابراین ما هنوز چند مسأله داریم، برخی از آنها نسبتا سیاسی است و توافق درباره آن‌ها دشوار است. طی دو هفته گذشته، هیئت ها اشتیاق و اراده سیاسی زیادی از خود نشان داده اند. واضح است که آنها خواهان مصالحه هستند. روشن است که همه هیئت های مذاکراتی دور میز و همچنین هیئتی که دور میز نیست اما در گوشه و کنار است یعنی ایالات متحده، خواهان یک توافق هستند. من فکر می کنم اکنون متنی را روی میز داریم که به توافق نهایی بسیار نزدیک است. اما من نمی دانم، واقعا نمی دانم که آیا این اتفاق در روزهای آینده رخ می دهد یا کمی بیشتر طول می کشد. اما در هر صورت، نه خیلی بیشتر از این مقدار.»

این دیپلمات ارشد اروپایی در مورد فعالیت‌های هسته ای ایران نیز گفت: « آنها با سرعتی بسیار در حال پیشروی هستند و این با بقای بلندمدت برجام سازگاری ندارد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.