ماینرهای بیت‌کوین از نفس افتادند

اگر چه قیمت بیت‌کوین (BTC)، بزرگترین ارز رمزنگاری شده بر اساس ارزش بازار، اندکی روند نزولی را ثبت می‌کند، اما رقابت بین افرادی که آن را استخراج می‌کنند از ابتدای سال افزایش یافته و در نتیجه به بالاترین حد خود رسیده است.

بر اساس داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط پلتفرم تحلیل بازار ارز دیجیتال کریپتورنک، دشواری استخراج بیت‌کوین در ۱۸ مارس ۲۷.۵۳ تریلیون هش بود که در مقایسه با ۱۳.۶ تریلیون هش اول سال ۱۳.۶ درصد افزایش داشت.

هرچه ماینرهای بیشتری به آن بپیوندند، تایید تراکنش‌های وارد شده روی آن (یعنی یافتن هش مناسب برای هر بلوک) دشوار و زمان‌بر می‌شود و انرژی‌ بیشتری لازم دارد.

عرضه بیت‌کوین در صرافی‌ها به پایین‌ترین حد خود در ۳۹ ماه گذشته می‌رسد زیرا موجودی دارندگان بلندمدت افزایش می‌یابد و دارندگان بیت‌کوین بلندمدت که تحت تاثیر نوسانات بازار قرار نگرفته‌اند، معیارهایی را در نظر دارند که می‌تواند آغازی برای تثبیت بیت‌کوین باشد.

نگاهی به این معیارها، بینشی از محبوبیت روزافزون استخراج بیت‌کوین و افزایش امنیت شبکه به دست می‌دهد زیرا تعداد زیادی از ماینرها که تراکنش‌ها را تایید می‌کنند بیانگر سطح بالایی از امنیت یک بلاک‌چین هستند.

افزایش چشمگیر تعداد افرادی که به استخراج بیت‌کوین متوسل می‌شوند را می‌توان با افزایش پایداری آن، همراه با بی‌ثباتی ژئوپلیتیک فعلی و این دیدگاه عمومی که ارزهای دیجیتال می‌توانند پناهگاهی امن در برابر پیامدهای مالی بی‌ثبات شوند را توضیح داد.

با افزایش دشواری استخراج، هزینه‌های اجرای چنین عملیاتی نیز چند برابر می‌شود و برای جبران هزینه‌ها و کاهش تاثیر بر محیط‌زیست، برخی از ماینرها روش‌های مختلفی را آزمایش می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، یکی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در آریزونا دکل استخراج بیت‌کوین با انرژی خورشیدی ۶ کیلوواتی ساخته است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۸۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۶۴ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۴۲.۱۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۹۶.۵۶ میلیارد دلار است که ۲۵.۸۷ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۳.۹۹میلیارد دلار است که ۱۴.۴۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۷۷.۶۹ میلیارد دلار است که ۸۰.۴۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۴۱ هزار و ۷۱۳.۶۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۴۴  درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۲ هزار و ۹۴۵.۶۰دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۸۵۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۶۸ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۳۹۷.۸۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۳.۳۹۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۸۰ درصد افزایش

۴- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد افزایش

۵- سولانا

قیمت: ۹۰.۰۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۶۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۵۸ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۰.۸۶۴۴دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۳۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۴۹ درصد افزایش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۷۹۴۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۰۷ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۱۸.۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۲۸ درصد افزایش

۹ – یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۳ درصد کاهش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۱۸۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۷۵ درصد افزایش

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.