آمار جهانی کرونا امروز چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا امروز چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ منتشر شد.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۰۱ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۶۵۸ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۰۹ هزار و ۶۸۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۵۱ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۲۸۰ نفر از مبتلایان نیز تا زمان ارسال این خبر بهبود یافته‌اند.
بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۱ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۷.۱ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۱۳۳,۳۴۲ ۱,۰۱۳,۰۴۴
۲ هند ۴۳,۰۳۸,۰۱۶ ۵۲۱,۷۴۶
۳ برزیل ۳۰,۱۸۳,۹۲۹ ۶۶۱,۵۵۲
۴ فرانسه ۲۷,۱۶۳,۶۲۹ ۱۴۳,۶۲۵
۵ آلمان ۲۲,۹۳۶,۵۱۴ ۱۳۲,۵۹۹
۶ انگلیس ۲۱,۶۷۹,۲۸۰ ۱۷۰,۳۹۵
۷ روسیه ۱۸,۰۱۸,۸۲۵ ۳۷۲,۲۴۵
۸ کره جنوبی ۱۵,۸۳۰,۶۴۴ ۲۰,۰۳۴
۹ ایتالیا ۱۵,۴۰۴,۸۰۹ ۱۶۱,۰۳۲
۱۰ ترکیه ۱۴,۹۷۲,۵۰۲ ۹۸,۴۶۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۹۷ هزار و ۵۰۵ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۶۷۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، تایلند، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.