مرگ دلخراش شاعر صادق آهنگران

محمدزمان گلدسته، شاعر آیینی بر اثر سانحه تصادف درگذشت.

به نقل از ایسنا، ابراهیم سنایی، شاعر با تایید این خبر گفت: محمدزمان گلدسته روز گذشته با حاج صادق آهنگران قرار داشت اما به دیدار او نرفت. حاج صادق هرچقدر با تلفن همراه او تماس می‌گیرد، پاسخی دریافت نمی‌کند و برای همین با خانواده او تماس می‌گیرد. خانواده مرحوم گلدسته هم به حاج صادق می‌گویند که از او خبری ندارند و به دنبال او می‌گردند. در نهایت مشخص می‌شود که محمدزمان گلدسته دو روز پیش در جاده بین رودهن و بومهن تصادف کرده و ماشینش سوخته است.

او افزود: امروز (چهارشنبه، ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) جسد او شناسایی شد. اما هنوز مشخص نیست که بر اثر تصادف از دنیا رفته است یا چون راه فراری از ماشین نداشته، سوخته است.

به گفته سنایی، هنوز تصمیمی درخصوص مراسم تشییع پیکر محمدزمان گلدسته گرفته نشده است.

محدزمان گلدسته در آخرین روز شهریورماه ١٣۵۴ در شهرستان گرگان متولد شد. او از شاعرانی است که در وصف امام حسین (ع) شعرهایی را سروده است. تحصیلات خود را تا دیپلم ادامه داد و سپس به شغل آزاد پرداخت. او از سیزده‌سالگی به صورت جدی سرودن شعر را آغاز کرد و از سال ١٣۶۶ وارد انجمن شعر گرگان شد. گلدسته از سال ١٣٧۵ به عنوان شاعر اهل بیت به سرودن شعر پرداخت. او از شاگردان محمدرضا آقاسی بود و در جشنواره‌‌های مختلف به عنوان نفر برگزیده انتخاب شده است؛ از جمله جایزه ادبی محتشم کاشانی و جشنواره سراسری شعر عاشورایی دانشجویان. از آثار محمدزمان گلدسته می‌توان به دو مجموعه شعر با عنوان‌های «گل صد برگ»، «روح و ریحان» و مجموعه سی‌دی تصویری «چاووش» اشاره کرد. او از سال ١٣٩١ با تلفیق شعر و موسیقی سبکی را در اجراهای سنتی تجربه کرد و بدین‌سان اولین آلبوم موسیقی عاشورایی‌اش با نام «شاه و گدا» خلق شد

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.