​مهم‌ترین کشتی جنگی روسیه منفجر شد

وزارت دفاع روسیه می‌گوید در پی وقوع آتش‌سوزی در رزم‌ناو «مسکو» و انفجار متعاقب مهمات موجود در آن، آسیب جدی به این کشتی وارد شده است.

به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه بامداد پنجشنبه اعلام کرد، رزم‌ناو موشکی «مسکو» دچار آتش‌سوزی و انفجار مهمات متعاقب آن شده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت: «در نتیجه آتش سوزی که در رزم‌ناو موشکی مسکو رخ داد، مهمات موجود در آن نیز منفجر شد. کشتی آسیب جدی دیده است».

همزمان با بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره وقوع حادثه در این رزم‌ناو، که مهمترین کشتی جنگی در ناوگان دریای سیاه روسیه است، برخی منابع ادعا می‌کنند موشک اوکراینی به این کشتی اصابت کرده است.

این بیانیه می‌افزاید که تمامی خدمه به سلامت تخلیه شده‌اند و علت آتش سوزی در حال بررسی است.

به نوشته اسپوتنیک، جزئیات دیگری از این حادثه و همچنین علت آتش سوزی فعلا اعلام نشده است.

در اوایل فوریه، رزم‌ناو مسکو تمریناتی را برای دفاع از شبه جزیره کریمه در دریای سیاه انجام داد.

پیش از این، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته بود از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین، ۱۳۰ فروند هواپیما، ۱۰۳ فروند بالگرد، ۲۴۴ سامانه موشکی ضدهوایی و ۴۴۷ هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی نابود شدند.

در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه)، «ولادیمیر پوتین» در واکنش به درخواست کمک رهبران جمهوری‌های دونباس، اعلام آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین کرد و تأکید کرد که مسکو به هیچ عنوان قصد اشغال قلمروهای اوکراین را ندارد و هدف این کشور خلع سلاح و نازی‌زدایی کردن کشور اوکراین است. کشورهای غربی نه تنها اقدامی برای کمک به کاهش تنش‌ها در اوکراین نکرده‌اند بلکه با عرضه تسلیحات به کی‌یف، بیش از حد به درگیری‌ها در این کشور دامن زده‌اند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.