ستاره فوتبال ایران چشم لیورپول را گرفت

سرمربی آلمانی سرشناس لیورپول به تمجید از مهاجم ایرانی تیم پورتو پرداخت.

در پنجره نقل و انتقالات زمستان، تیم لیورپول برای خرید «لوئیس دیاس»، هم‌تیمی مهدی طارمی اقدام کرد و توانست او را به قیمت ۶۵ میلیون یورو خریداری کند.

ستاره کلمبیایی که در کنار طارمی جزو بهترین بازیکنان پورتو بودند، راهی لیورپول شد تا در این تیم در همین نیم‌فصل ارزش‌های خود را نشان دهد. او در دیدار هفته گذشته لیگ قهرمانان اروپا مقابل بنفیکا عالی کار کرد و باعث صعود تیمش به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.

پپ لیندرز، دستیار کلوپ در خصوص خرید لوئیس دیاس در پنجره زمستانی به سایت اتلتیک گفت: ما بازی‌های زیادی از پورتو دیدیم. نه این فصل بلکه در تمام فصول تیم پورتو برای ما مهم است. برای مثل، لوئیس دیاس در بازی مقابل یوونتوس و منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپای فصل قبل بسیار خوب کار کرد. ما کارشناسان خود را به پرتغال فرستادیم و استعدادیاب‌های ما او را تایید کردند. به همین دلیل به باشگاه پورتو خرید او را اعلام کردیم و این انتقال به خوبی انجام شد.

مربی لیورپول تایید کرد که این تیم بسیار به دنبال بازیکنان لیگ پرتغال است و ممکن است بار دیگر چنین خریدهایی صورت گیرد.

سایت هواداری معروف لیورپولی‌ها به نام Empire of the Kop در گزارشی نوشت: تیم پورتو ویتینا و فابیو ویرا را دارد. ۲ بازیکن جوانی که در پورتو درخشان هستند و پس از رفتن دیاس توانایی‌های خود را نشان دادند. ما باید حواسمان باشد که هندرسون، میلنر و تیاگو همه بالای ۳۰ سال سن دارند.

پپ لیندرز در خصوص بازیکنان پورتو اظهار داشت: سرجیو کونسیسائو خیلی روش‌های متفاوتی را امتحان کرد تا جانشین دیاس را پیدا کند. پورتو بازیکنان خوبی دارد که توسط کونسیسائو بهتر شدند. بازیکانی مثل ویتینا، فابیو ویرا، اوانیلسون و مهدی طارمی که با نظر کونسیسائو بهبود پیدا کردند و به ستاره‌ای درخشان بدل شدند.

در پنجره نقل و انتقالات زمستانی، تیم آرسنال نیز به دنبال مهدی طارمی بود ولی اقدام به خرید این بازیکن نکرد. طارمی به یکی از اهداف میلان نیز بدل شده ولی باید دید در انتها و در پنجره تابستانی چه اتفاقی برای ستاره کشورمان رخ خواهد داد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.