تحریم‌ روسیه یا جنگ جهانی سوم

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که یک جایگزین برای تحریم‌های سختگیرانه‌ای که واشنگتن علیه روسیه اتخاذ کرده است، جنگ جهانی سوم خواهد بود.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با براین تیلر کوهن که ویدیوی آن امروز (شنبه) در صفحه یوتیوب او منتشر شد، گفت: «شما دو گزینه دارید؛ اینکه جنگ جهانی سوم را شروع کنید و به جنگ فیزیکی با روسیه بروید، یا راه دوم، اینکه مطمئن شوید کشوری که برخلاف قوانین بین‌المللی عمل می‌کند، در نهایت بهای انجام این کار را می‌پردازد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که هیچکدام از تحریم‌ها فوری نیست. بایدن گفت: «اما من گمان می‌کنم که این تحریم‌ها، گسترده‌ترین تحریم‌های تاریخ، تحریم‌های اقتصادی و تحریم‌های سیاسی هستند.»

رئیس دموکرات کاخ سفید همچنین تاکید کرد: «روسیه بابت این کار در کوتاه مدت و بلند مدت و به ویژه در بلند مدت هزینه جدی پرداخت خواهد کرد.»

در ۲۴ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در واکنش به درخواست دو جمهوری‌ خودخوانده در دونباس، تصمیم گرفت تا با اجرای حمله‌ای به اوکراین به “سوءرفتار رژیم کی‌یف” علیه مردم واکنش نشان دهد. رهبر روسیه گفت که مسکو برنامه‌ای برای “اشغال” اراضی اوکراین ندارد و هدف از اقدامات کشورش را “غیرنظامی‌سازی و نازی‌زدایی” این کشور دانست.

به دنبال حمله روسیه به اوکراین که امروز (شنبه) وارد پنجاه و نهمین روز خود شده، شماری از کشورها از جمله آمریکا تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع کرده‌اند. وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، سرگئی لاوروف وزیر خارجه، سرگئی شویگو وزیر دفاع و والری گراسیموف، رئیس ستاد کل روسیه اعمال کرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.