هواشناسی ایران سه شنبه ۶ اردیبهشت/ سامانه بارشی جدید جمعه وارد کشور می‌شود

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به بارش‌ شدید باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در ۷ استان از ورود سامانه بارشی طی روز جمعه به کشور خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، جنوب غرب،‌ مناطق مرکزی کشور،‌ سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق بارش تگرگ روی می‌دهد.

شدت بارش‌های امروز برای استان‌های آذربایجان شرقی،‌ آذربایجان غربی،‌کردستان،‌ زنجان، لرستان، کرمانشاه و شمال خوزستان خواهد بود. چهارشنبه علاوه بر مناطق فوق در برخی نقاط شمال شرق،‌ شرق و جنوب شرق کشور نیز گاهی رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان،‌ قزوین،‌ البرز،‌ تهران، سمنان،‌ ارتفاعات البرز در استان‌های گیلان، مازندران،‌ گلستان، خراسان شمالی،‌کرمانشاه، همدان،‌ خراسان رضوی، مرکزی، قم،‌ شمال اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارندگی ادامه خواهد داشت.

روز جمعه سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد شده و در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر،‌رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد. شنبه هفته آینده علاوه بر مناطق فوق دامنه‌های جنوبی البرز،‌ سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از جنوب غرب،‌ مرکز و جنوب کشور تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرد.

به گزارش تسنیم، آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار،‌رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.سرعت وزش باد در جهت غرب-شمال غربی در پایتخت ۱۳ تا ۳۰ کیلومتر و مقدار بارش باران ۳.۱ میلیمتر خواهد بود.

توصیف سامانه: نفوذ گرد و غبار

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۷

نوع مخاطره: کاهش کیفیت هوا همراه با کاهش دید

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۶: خوزستان، بوشهر ایلام، کرمانشاه.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۷: بوشهر، خوزستان،‌ لرستان، ایلام.

اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا، کاهش دید و احتمال آسیب به صنایع حساس به گردوخاک

توصیه: عدم حضور در فضای باز بویژه گروه‌های حساس، پرهیز از حرکات ورزشی و فیزیکی در فضای باز و احتیاط در سفرهای بین شهری.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.