ادعای جدید اسرائیل درباره مذاکرات وین

خبرنگار صهیونیست با بیان این که همه جزئیات فنی توافق هسته‌ای حل شده، ادعا کرد که تنها مسئله باقی مانده بحث حذف سپاه پاسداران از فهرست «تروریستی» آمریکاست.

به نقل از فارس، آمیخای استاین، خبرنگار ارشد دیپلماتیک شبکه صهیونیستی «کان نیوز»، در رشته توییتی به نقل از دیپلمات‌های غربی و مقامات اسرائیلی مدعی شد که «دولت بایدن این روزها در مقایسه با قبل بسیار تمایل بیشتری دارد که اعلام کند مذاکرات هسته‌ای-برجامی ایران در وین شکست خورده است.»

او در ادامه، با اعلام این که تمام جزئیات فنی مربوط به خود توافق هسته‌ای توافق شده -که یکی از دلایل ترک وین از سوی طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات است- ادعا کرده آنچه در حال حاضر مشکل‌ساز است، بحث حذف سپاه پاسداران از فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» است.

به ادعای این خبرنگار صهیونیست، ایرانی‌ها خواستند این اتفاق بیفتد، آمریکا گفته «شاید، اما…» و خواسته‌هایی را مطرح کرده، اما تهران قبول نمی‌کند. او در ادامه نوشت: با توجه به این وضعیت، منابع درگیر در گفت‌وگوها به من می‌گویند «شانس دستیابی به توافق بشدت کاهش یافته است».

وی در توییت آخر خود نوشته «در اسرائیل همانطور که می‌دانیم، عدم توافق را ترجیح می‌دهند و برای مدت طولانی مقامات اسرائیلی به مقامات دولت بایدن گفته‌اند که ایران باید از راه‌‌های دیگری تحت فشار قرار گیرد. با این حال، مشخص نیست، حتی اگر مذاکرات شکست بخورد، ایالات متحده چه زمانی به سراغ طرح ب [جایگزین] خواهد رفت».

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.