هواشناسی ایران امروز جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

از بعد از ظهر امروز تا دوشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید بوده و در نقاط مستعد به ویژه در منطقه زابل گرد و خاک رخ خواهد داد.

جمعه در نوار شمالی، استان‌های کردستان، همدان و مرکزی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بارش در برخی نقاط گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت خواهد داشت و در ساعات بعد از ظهر وقوع تگرگ انتظار می‌رود. همچنین در برخی مناطق مرکز، شرق، شمال شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

شنبه در مناطقی از چهار محال و بختیاری، ارتفاعات غرب اصفهان، شرق یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز در استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب غرب کشور وزش باد و پدیده گرد و غبار همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر جمعه تا دوشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید بوده و در نقاط مستعد به ویژه در منطقه زابل باد و گرد و خاک رخ خواهد داد.

از لحاظ دمایی در روز شنبه ابتدا در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و در روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما خواهیم داشت. این افزایش دما تا روز سه شنبه تداوم دارد.

خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز شنبه مواج خواهند بود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.