آمار جهانی کرونا یک‌شنبه ۲۵ اردیبهشت/ مرگ بیش از ۶.۲ میلیون مبتلا

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۲۰ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۹۵ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۸۷ هزار و ۸۳۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۷۵ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۲۳۴ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۴.۲ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۱ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۴,۲۰۹,۴۷۳ ۱,۰۲۶,۶۴۶
۲ هند ۴۳,۱۲۱,۵۹۹ ۵۲۴,۲۱۴
۳ برزیل ۳۰,۶۸۲,۰۹۴ ۶۶۴,۹۲۰
۴ فرانسه ۲۹,۱۶۰,۸۰۲ ۱۴۷,۲۵۷
۵ آلمان ۲۵,۷۷۴,۵۰۹ ۱۳۷,۹۰۷
۶ انگلیس ۲۲,۱۵۹,۸۰۵ ۱۷۶,۷۰۸
۷ روسیه ۱۸,۲۵۵,۳۳۷ ۳۷۷,۵۷۱
۸ کره جنوبی ۱۷,۷۸۲,۰۶۱ ۲۳,۷۰۹
۹ ایتالیا ۱۷,۰۳۰,۱۴۷ ۱۶۵,۱۸۲
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۵۳,۱۶۸ ۹۸,۸۹۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۷ هزار و ۶۸۳ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۱۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.