هواشناسی ایران امروز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

پیش بینی وضعیت آب و هوا برای امروز ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ منتشر شد.

امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب کشور، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط در روز سه‌شنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز شرقی و مرکز کشور نیز انتظار می‌رود.

طی روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در بخش‌هایی از شمال شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه در بخش‌های شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی انتظار می‌رود.

همچنین روز دوشنبه با تشکیل توده گرد و خاک در کشور عراق و نفوذ آن به استان‌های واقع در نوار غربی، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت به تدریج در بخش‌های مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز نیز رخ داده و انتظار می‌رود تا روز چهارشنبه تداوم داشته باشد.

روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه در اربیل و استان‌های ساحلی خزر کاهش ۶ تا ۸ درجه دما رخ خواهد داد. طی پنج روز آینده شرق دریای عمان و روز‌های سه شنبه تا چهارشنبه سواحل دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شوند.

 

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.