آخرین وضعیت قانون رتبه‌بندی معلمان

عضو کمیسیون آموزش از اجرایی شدن قانون رتبه‌بندی معلمان تا پایان خرداد ماه خبر داد.

به نقل از تسنیم، ولی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت قانون رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد:این قانون توسط مجلس به تصویب رسیده و از سوی شورای نگهبان به تایید رسیده و در حال حاضر تبدیل به قانون شده و به دولت ابلاغ شده و باید آیین‌نامه اجرایی آن به تصویب برسد.

وی افزود: آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از سوی وزارت آموزش و پرورش تدوین شده و به کمیسیون مربوطه در دولت ارجاع شد که در مراحل پایانی بررسی در این کمیسیون است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه طبق قانون باید تا پایان خرداد ماه قانون رتبه بندی معلمان اجرایی شود، ادامه داد:امیدوارم دولت در موعد قانونی که تعیین شده این قانون را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کند.

اسماعیلی با بیان اینکه برخی از کارشناسان نسبت به نسخه اولیه آیین‌نامه اجراییی رتبه بندی معلمان که توسط آموزش و پرورش تدوین شده بود نقطه نظراتی داشتند، اضافه کرد: در نهایت در کارگروهی که برای تدوین آیین‌نامه اجرای قانون رتبه بندی معلمان تدوین شده بود ، ۲۶ بار این آیین‌نامه اصلاح شد تا یک آیین‌نامه تدوین شود که قابلیت اجرایی داشته باشد.

نماینده میانه در مجلس ادامه داد: این کارگروه اصلاحات و تغییرات عمده‌ای در آیین‌نامه به وجود آوردند که در نهایت نسخه ۲۶ که نسخه نهایی بود به تصویب رسید و در دستورکار کمیسیون مربوطه در هیئت دولت قرار گرفت.

 

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.