شرط مهم صاحب خانه شدن در طرح نهضت ملی مسکن

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی گلستان، شرایط خانه دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن را تشریح کرد.

مهدی ملک صبح امروز در مورد شرط صاحب خانه شدن در طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: به منظور پیگیری بهتر طرح اقدام ملی مسکن در استان گلستان، شورای فرعی مسکن به دستور استاندار تشکیل شده که در این شورا برنامه ریزی لازم برای ساخت مسکن با دستگاه های اجرایی که ظرفیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن را داشته باشند در دستور کار قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه ۸۹ هزار و ۸۴۳ نفر در استان گلستان برای صاحبخانه شدن در طرح جهش ملی مسکن ثبت نام کردند، افزود: پس از پالایش انجام شده از بین ۸۹ هزار و ۸۴۳ متقاضی طرح ملی مسکن تاکنون ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر دارای شرایط اولیه شناخته شدند که حدود ۶ هزار نفر تائیدیه نهایی را دریافت کردند و از این تعداد یک هزار و ۱۳۰ نفر سهم آورده اولیه خود را به مبلغ ۴۰ میلیون تومان واریز کردند.

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی گلستان به شرایط صاحبخانه شدن از طریق نهضت ملی مسکن اشاره کرد و یادآور شد: یکی از شرایط بهره مندی از مسکن در طرح ملی مسکن نداشتن زمین و واحد مسکونی از سال ۸۴ به بعد است، همچنین فرد متقاضی باید سرپرست خانوار باشد.

ملک عدم استفاده از امکانات نهادهای دولتی و غیردولتی برای ساخت و خرید مسکن، سکونت حداقل پنج سال در شهر مورد تقاضا یا داشتن بیمه و اشتغال به مدت پنج سال در همان شهر را از جمله دیگر شرایط دریافت مسکن در طرح ملی اقدام مسکن اعلام کرد.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای ساخت سهمیه سال اول در تعدادی از شهرها تامین شده است، تصریح کرد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان گلستان ۲۴۰ هکتار زمین در شهرهای مختلف تامین شده است که از این سطح ۱۸۵ هکتار از اراضی مربوط به سازمان ملی زمین و مسکن و ۳۳ هکتار نیز از اراضی بنیاد مستضعفان است.

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه ۸۰ هکتار از اراضی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به بنیاد مسکن برای استفاده در نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود، بیان کرد: سایت ۴۸ هکتاری ساخت مسکن ملی در گرگان آماده شده و عملیات خاکبرداری برای ساخت یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی ویژه افرادی که سهم آورده اولیه خود را واریز کنند به زودی آغاز خواهد شد.

ملک با اشاره به اینکه با همکاری بنیاد مستضعفان ۵۸ هکتار زمین محدوده شهر کلاله برای ساخت مسکن ملی واگذار شده است، تأکید کرد: سند ۲۵ هکتار از این زمین به نام وزارت راه و شهرسازی ثبت شده و مابقی نیز برای مسکن سازی در اختیار بنیاد مستعضفان قرار می گیرد، تاکنون ۶ هزار نفر در کلاله برای بهره مندی از نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که ۲۵ درصد حائز شرایط اولیه شناخته شدند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.