هواشناسی ایران امروز سه‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

امروز آسمان در مناطقی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور غبارآلود است.

سه شنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، مناطقی از دامنه‌های البرز واقع در استان‌های گیلان، شرق مازندران، گلستان، استان‌های واقع در نوار شرقی شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و در ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

در نوار شرقی کشور خیزش گرد و خاک نیز انتظار می‌رود، همچنین امروز آسمان در مناطقی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور غبارآلود است. چهارشنبه نیز در مناطق ذکر شده رگبار پراکنده گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

در بعد از ظهر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنین در استان‌های همدان، مرکزی و قم وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

پنج‌شنبه و جمعه در اغلب مناطق کشور هوای گرم و پایدار استقرار خواهد داشت و فقط در ساعات بعد از ظهر در شمال آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ می‌دهد. شنبه نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت.

از بعد از ظهر چهارشنبه تا روز یکشنبه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب سمنان و شمال اصفهان وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می‌دهد که روز شنبه در منطقه زابل باد و گرد و خاک و طوفان شن انتظار می‌رود.

بعد از ظهر چهارشنبه تا پنجشنبه در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید گرد و خاک رخ می‌دهد.

شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان امروز مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.