خبر مهم درباره پیامک واریز و برداشت یارانه نقدی/ مراقب پولشویی و فیشینگ باشید!

سازمان هدفمندی یارانه‌ها تاکنون پیامکی برای مخاطبان، جهت ثبت‌نام ارسال نکرده است.

ظرف چند روز گذشته پیامک‌هایی برای برخی از مردم واریز شده که در آن تاکید شده: «با توجه به اینکه خانوار شما مشمول دریافت یـارانه معیشتی نشده است، جهت ثبت نام به این سـامانه مراجعه کنید؛ https://refahliiee.𝓬𝓵𝓲𝓬𝓴»

علاوه بر افرادی که منتظر دریافت یارانه نقدی جدید هستند، برخی از مشمولان سهام عدالت هم در روزهای اخیر پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که از آنها خواسته شده برای دریافت سود دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی سهام عدالت خود به سامانه اینترنتی که در پیامک مشخص شده مراجعه و سود خود را دریافت کنند.

سایت واریز یارانه یا کلاهبرداری ؟

اما حالا مشخص شده هر دوی این پیام‌ها که از شماره‌های ناشناس برای مردم ارسال شده است،‌ جعلی است و چنانچه افراد وارد سایت‌های مذکور شوند، به صفحات فیشینگ و پولشویی هدایت می‌شوند و احتمال خالی شدن حساب آنها وجود دارد.

این پیامک‌های جعلی در حالی است که نه سازمان هدفمندی یارانه‌ها اخیرا پیامک واریز یا تکمیل اطلاعات برای مردم ارسال کرده و نه خبر جدیدی درباره واریز سود سهام عدالت وجود دارد که از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شود.

چند روز قبل پلیس اعلام کرد «ارسال پیامک با شماره‌های ناآشنا و البته مربوط به اشخاص اقدام به کلاهبرداری است.» همچنین ایسنا در گزارشی اعلام کرد ارسال پیامک با سرشماره‌های جعلی و شخصی نشانه کلاهبرداری است. از طرفی اصلا سازمان هدفمندی یارانه‌ها تاکنون پیامکی برای مخاطبان، جهت ثبت‌نام ارسال نکرده و آنچه اتفاق افتاده در قالب اطلاع‌رسانی عمومی بوده است.

از طرف دیگر دو سامانه کاملا مشخص برای پیگیری واریز یارانه و ثبت اطلاعات وجود دارد. اولی سامانه اعلامی وزارت رفاه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir و دومی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به آدرس my.gov.ir . این دو نشانی تنها سایت‌های معتبر برای ثبت اعتراض و ثبت‌نام جهت دریافت یارانه است و سایت‌های دیگر، احتمالا جعلی است.

سود سهام عدالت دو میلیونی!

همچنین با نزدیک شدن به موعد دریافت سود سهام عدالت بار دیگر کلاهبرداران از طریق ارسال پیامک‌هایی حاوی لینک جعلی مردم را فریب می‌دهند. در هفته اخیر پیامک‌هایی برای مردم ارسال شده که از آنها می‌خواهد برای دریافت سود سهام عدالت دو میلیونی خود وارد سامانه شوند. اما شرگت سپرده‌گذاری مرکزی که متولی واریز سود سهام عدالت است برای پیشگیری از فریب خوردن مردم اطلاعیه‌ای را صادر کرده و به مردم هشدارهای لازم را داده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.