ذوالنوری: شرایط مانند قبل باشد، بازهم برجام را آتش می‌زنم/ کاخ آرزوهای دولت روحانی روی سرش خراب شد!

یک نماینده مجلس درباره مذاکرات گفت :ما هنوز هم اعتقاداتمان را داریم که آقایان خبط کردند که برجام را پذیرفتند.

مجتبی ذوالنوری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در پاسخ به اینکه شما از مخالفان برجام بودید، هنوز مخالف هستید یا خیر؟ اظهار کرد: ما سه‌تا مرحله داشتیم. یک مرحله اصل برجام بود. ما هنوز هم همان اعتقاداتمان را داریم که آقایان خبط کردند که برجام را پذیرفتند، به معنای برجامی که اینها پذیرفتند. تیم‌های قبلی هم می‌رفتند برای مذاکره و توافق اما در برجام هیچ تضمینی ایجاد نکردند، همان‌جور که با یک لگد آقای ترامپ، کاخ آرزوهای دولت قبل روی سرش خراب و تمام شد. حرف ما این بود که در مذاکره و قرارداد باید تضمین بگیرید اما اینها تضمین نگرفتند و عملاً هم این ثابت شد که ما غلط نگفتیم و درست بود. مرحله بعدی مذاکرات احیای برجام است اینجا هم ما حرف داشتیم. آن کاری که برای احیای برجام و توافق جدید در وین انجام می‌دادند و تا وین ۶ هم پیش رفتند، ایرادات سر جایش مانده بود و متن به نفع مردم نبود. اینجا هم طبیعتاً ما با آن شیوه مخالف بودیم نه اینکه مذاکره نشود.

او در واکنش به اینکه شما پیش از این برجام را آتش زدید، خاطرنشان کرد: آتش زدن برجام به این دلیل بود که آقا فرموده بودند اگر آنها پاره کنند ما آتش می‌زنیم، آقای ترامپ وقتی رفت بیرون یعنی پاره کرد آیا حرف رهبری باید زمین بماند؟! ما وظیفه داشتیم به عنوان سرباز نظام و ولایت، امر آقا را اجرایی کنیم، همین کار را هم کردیم. الان هم آن شرایط پیش بیاید باز همین کار را خواهم کرد و از هیچ حمله و انتقادی هم نگران نیستم.

به نقل از منیبان، ذوالنوری خاطرنشان کرد: البته مرحله سوم که در حال حاضر در آن قرار داریم، این است که ما مذاکره کنیم یا توافق بشود یا نشود. البته بنده هم آن زمان که عراقچی به وین می‌رفت و هم الان به جد طرفدار مذاکره بوده و هستم، چون ما هزینه برجام را داده‌ایم، حالا آنها باید بدهی‌شان را به ما پس بدهند. با قطع مذاکره نه‌تنها بدهی‌شان به ما از بین می‌رود بلکه ما محکوم می‌شویم که ایران نمی‌خواهد تن به مذاکره بدهد لذا ما برای یک توافق قیمتی به مذاکره می‌رویم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: البته منظور از توافق قیمتی، توافقی است که منافع ملت ما را تأمین کند، نه توافق به هر قیمتی که به ضرر مردم باشد. چون توافق برای ما موضوعیت ندارد. نفع ملت‌مان برای ما موضوعیت دارد. ما می‌گوییم از شرایط فعلی حداقل یک درجه وضع مردم بهتر شود و به دنبال این موارد در مذاکرات دنبال این هستیم.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.