ساپینتو همچنان در سایه فرهاد مجیدی!

سرمربی پرتغالی استقلال که در پایان دیدار مقابل نساجی به شدت مورد تشویق هواداران قرار گرفت هنوز نتوانسته به نتایج فصل پیش استقلال با فرهاد مجیدی برسد.

بازیکنان تیم استقلال تحت هدایت فرهاد مجیدی در فصل بیست و یکم لیگ برتر در حالی این رقابت‌ها را آغاز کردند که تا پایان هفته ششم با کسب ۳ برد و ۳ تساوی ۱۲ امتیازی بودند. استقلال فصل قبل لیگ را با برد یک بر صفر مقابل هوادار آغاز کرد و سپس به ترتیب ذوب آهن و تراکتور را با نتایج دو بر صفر و یک بر صفر شکست داد.

این تیم در شیراز و در هفته چهارم مقابل فجر با نتیجه یک بر یک متوقف شد و در هفته پنجم و ششم مقابل نساجی و گل گهر به تساوی بدون گل دست یافت تا در مجموعِ ۶ دیدار ابتدایی لیگ، با ۵ گل زده، یک گل خورده و تفاضل گل مثبت ۴، دوازده امتیاز را از آن خود کند.

اما همین تیم در فصل جاری لیگ برتر همراه با ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال در پایان هفته ششم با ۱۱ امتیاز در رده سوم جدول ایستاده است در حالی که استقلال فرهاد مجیدی در پایان هفته ششم با ۱۲ امتیاز در صدر جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت تا دومین هفته صدرنشینی اش را -بعد از اینکه در پایان هفته چهارم هم در رده اول بود- تجربه کرده باشد.

حالا استقلال با سرمربی پرتغالی خودش فصل جدید را با شکست دو بر صفر مقابل سپاهان آغاز کرد. سپس در انزلی سه بر یک ملوان را برد، مقابل مس کرمان به پیروزی یک بر صفر رسید، مقابل نفت مسجدسلیمان و پیکان به تساوی بدون گل دست یافت و در هفته ششم با برد ۳ بر ۱ ، ۱۱ امتیازی شد. ۷ گل زده و چهار گل خورده، تفاضل گل مثبت۳ را برای تیم استقلال سرمربی پرتغالی ثبت کرد تا استقلال در تفاضل گل هم نسبت به فصل قبل سیر نزولی را طی کرده باشد.

تنها برتری تیم استقلال فصل جدید نسبت به استقلال فرهاد مجیدی تعداد گل‌های زده این تیم است که فصل قبل تا پایان هفته ششم ۵ بار موفق به این کار شده بود اما حالا تیم ساپینتو ۷ گل زده است. البته در نقطه مقابل استقلال تا پایان هفته ششم فقط یک گل از حریفانش دریافت کرده بود اما حالا ۴ گل خورده دارد. سرمربی پرتغالی چندی پیش تأکید کرده بود تیمش در لیگ برتر آن استقلالی نیست که فصل قبل دفاعی بازی می‌کرد و تعداد گلهای زده آبی پوشان این موضوع را ثابت می‌کند.

ناگفته نماند؛ نتیجه دیدار تیم‌های استقلال و گل گهر سیرجان با توجه به پرونده شکایت استقلال از بازیکن گابنی در نهایت با رای کمیته انضباطی به نتیجه ۳ بر صفر به سود استقلال تغییر کرد اما بدون احتساب رأی کمیته انضباطی و افزایش دو امتیاز – به تک امتیاز دیدار این تیم مقابل گل گهر سیرجان – بازهم فرهاد مجیدی نتایج بهتری نسبت به سرمربی پرتغالی استقلال به دست آورده بود.

لازم به ذکر است؛ تیم استقلال در حال حاضر با ۱۱ امتیاز پس از تیم‌های پرسپولیس و گل گهر سیرجان (به ترتیب با ۱۴ و ۱۲ امتیاز) در رده سوم جدول رده بندی قرار گرفته است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.