شاخص بورس ۴ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴هزار واحدی روبه‌رو شد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۳۹۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۳۸۹میلیارد تومان در بیش از ۲۷۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵هزار و ۱۵۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۹۳هزار و ۱۲۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و سایپا شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پتروشیمی بوعلی سینا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۴۳میلیون ورقه به‌ارزش ۹هزار و ۹۸۱میلیارد تومان در ۱۶۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۷۶۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی تولید نیروی برق دماوند، تولید برق عسلویه مپنا و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، سنگ آهن گهر زمین و آهن و فولاد غدیر ایرانیان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.