یحیی گل‌محمدی: مهار رونالدو سخت است

سرمربی پرسپولیس در نشست خبری با ابراز خوشحالی از حضور رونالدو در ایران، مهار این بازیکن را در بازی سه شنبه پرسپولیس و النصر دشوار عنوان کرد.

پرسپولیس و النصر فردا (سه‌شنبه) در چارچوب هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم می‌روند. یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: قبل از هر چیز به تیم خوب النصر و ستاره‌هایش خوش‌آمد می‌گویم. خوشحالیم از این که می‌توانیم میزبان این تیم بزرگ باشیم و ناراحتیم که این بازی بزرگ بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.

او افزود: متاسفانه اتفاقاتی قبلا افتاده و باعث شده که تیم ما محروم از تماشاگر باشد. ما خیلی دوست داشتیم این بازی با حضور هواداران باشد. جای آن‌ها واقعا خالی است. با حضور آن‌ها می‌توانستیم بازی بهتری به نمایش بگذاریم اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: بازی فردا اولین بازی گروهی ما در لیگ قهرمانان آسیاست. ما در گروه سختی قرار داریم که می‌توانیم عملکرد خوبی داشته باشیم. النصر تیم شناخته شده‌ای است. این تیم با توجه به بازیکنانی که دارد باکیفیت است و فکر می‌کنم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در آسیاست. از طرفی تیم پرسپولیس هم نشان داده که مرد روزهای سخت است و در این روزها توانسته نتایج خوبی بگیرد. حضور پرسپولیس در دو فینال آسیا در سال‌های اخیر نشان‌دهنده این است. با توجه به شرایط و امکاناتی که داریم، باز هم توانستیم عملکرد خوبی در آسیا داشته باشیم.

گل‌محمدی گفت: امیدوارم بازی فردا بازی خوبی برای ما باشد. می‌دانیم که تیم حریف بازیکنان باکیفیتی دارد و می‌توانند از لحظه‌ها و فضاها استفاده کنند. باید بتوانیم از لحاظ فنی عملکرد خوبی داشته باشیم و به تیم حریف را تحت فشار قرار دهیم و اجازه استفاده از فضاها را ندهیم تا از موقعیت‌هایشان استفاده نکنند. ما آماده این بازی هستیم و تمرینات خوبی داشتیم. بازیکنان با انگیزه بالا تمرین کردند و فکر می‌کنم فردا شاهد یک بازی خوب از هر دو تیم باشیم و بازی جذابی خواهد شد. امیدوارم بتوانیم سه امتیاز خانگی را به دست بیاوریم. به بازیکنانم گفتم که اگر بخواهیم از گروهمان بالا بیاییم باید عملکرد خوبی خصوصا در بازی‌های خانگی داشته باشیم. هدفمان در بازی فردا گرفتن سه امتیاز است و می‌خواهیم با تمرکز کامل در این بازی حضور داشته باشیم.

او در ادامه درباره برنامه پرسپولیس برای مهار رونالدو توضیح داد: رونالدو یک بازیکن افسانه‌ای در فوتبال است و خوشحالیم که به ایران سفر کرده است. در هر صورت باعث خوشحالی و انگیزه خیلی از جوانان ایرانی شده است. مهار چنین بازیکنی سخت است. فقط هم رونالدو نیست و بازیکنان شاخص دیگری هستند که باید بتوانیم آنها را هم مهار کنیم. من به بازیکنانم گفتم که باید بتوانیم دفاع تیمی خوبی داشته باشیم و با بازی فشرده اجازه استفاده از فضاها را به النصر ندهیم.

سرمربی پرسپولیس در پایان گفت: در صحنه‌های یک به یک باید عملکرد خوبی داشته باشیم. مطمئنم بازیکنان انگیزه‌های خوبی دارند. ما فقط باید بتوانیم فضا را از النصر بگیریم. تمرینات خوبی برای این بازی داشته‌ایم و امیدوارم عملکرد خوبی در بازی فردا داشته باشیم.

گل‌محمدی درباره اینکه خیلی‌ها پیش بینی برد النصر مقابل پرسپولیس را دارند، گفت: مطمئن باشید جوانان ایرانی با فاکتور انگیزه اتفاقات خوبی رقم می‌زنند. دوست داشتیم مثل ۹ سال قبل در اینجا هواداران بودند و النصر را می‌بردیم. سوابق نشان داده که پرسپولیس در آسیا دست بسته نیست.

او تاکید کرد: هر اتفاقی بیفتد انگیزه بازیکنانم کم نمی‌شود. من گفتم ستاره‌ها و نابغه‌ها به ایران آمده‌اند که خوب است. باید از کسانی که این ستاره‌ها را به آسیا آوردند تشکر کرد. همین‌ها الان ایران هستند. حضور آنها ارزشمند است. بعضی بازیکنان ما با همین چهره‌ها بازی کرده‌اند و می‌دانند چگونه تمرکز کنند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.