فروش گسترده اقساطی خودرو آغاز شد +جزئیات

سرپرست دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت در خصوص آخرین جزئیات از فروش اقساطی خودرو توضیحاتی را ارائه داد.

عبدالله توکلی لاهیجانی سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص فروش اقساطی خودرو گفت: برخی از خودروسازان این فروش اقساطی را آغاز کرده اند.

او گفت: از ابتدای سال تاکنون ما با کاهش قیمت خودرو در بازار مواجه بوده‌ایم به طوری که قیمت بازار به قیمت کارخانه نزدیک می‌شود، به نوعی خودرو از کالای سرمایه‌ای به سمت خارج شدن می‌رود.

توکلی گفت: فروش اقساطی خودرو هم به میزان تولیدی که وجود داشته به فروش می‌رسد به طوری که ما هم افزایش تولید و هم شکل گیری واردات خودرو را داریم که عملا بازار خودرو به سمت رقابتی شدن در حرکت است.

او گفت: در حال حاضر برخی از خودروسازان فروش اقساطی را آغاز کرده‌اند و قاعدتا هرچه جلوتر می‌رویم بازار خودرو رقابتی می‌شود و در خودروسازی سایپا میزان تحقق ثبت نام متقاضیان کمتر از پنجاه درصد بوده است.

معاون وزیر صمت گفت: به طوری که شرکت سایپا حتی فراخوان‌هایی را برای تحویل زودتر خودرو به مشتریان داشته است و اگر ظرفیت خالی داشته باشند برای فروش می‌گذارند.

او گفت: در گذشته برای عرضه خودرو در بازار، قرعه کشی خودرو را داشتیم که این موضوع حذف شد و در حال حاضر از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه می‌شود به طوری که در حال حاضر تولید خودرو از مرز یک میلیون عبور کرده است.

او گفت: خودروساز‌ها زمانی که ظرفیت مازادی داشته باشند ظرفیت جدیدی در سامانه یکپارچه اعلام می‌کنند به طور مثال خودروسازان در بخش خصوصی ۸۰ درصد تولیدشان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

توکلی گفت: به طور کلی هدف از سامانه یکپارچه این بود که خودرو ساز همه تولیدات خود را عرضه کند و فراتر از ظرفیت تولید عرضه نکند. در گذشته خودروسازان بیش از توان ظرفیت خودشان تولید می‌کردند.

او گفت: سامانه یکپارچه شفافیت خودروسازان است به طوری که تولید و عرضه خودرو شفاف شود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.