رکورد‌شکنی در بازار رمز‌ارز‌ها؛ بیت‌کوین پرواز کرد

بیت کوین روز دوشنبه به بالاترین رقم خود در دو سال اخیر رسید و از ۶۵۰۰۰ دلار عبور کرد.

بیت کوین روز دوشنبه به بالاترین رقم خود در دو سال اخیر رسید و از ۶۵۰۰۰ دلار عبور کرد.

قیمت بیت کوین در ساعات ابتدایی معاملات اروپا به بالاترین رقم خود یعنی ۶۵۵۳۷ دلار رسید و پیش از آن در معاملات آسیا نیز رکورد دو سال اخیر را شکسته بود. آخرین بار با ۴ درصد افزایش به ۶۵۰۴۵ دلار رسید.

این در حالی است که بزرگترین رمز ارز جهان از نظر ارزش بازار در نوامبر ۲۰۲۱ به رکورد ۶۸۹۹۹.۹۹ دلار رسیده بود.

بر اساس این گزارش، بیت کوین امسال ۵۰ درصد رشد داشته که بیشتر این افزایش در چند هفته گذشته رخ داده و طی این مدت، جریان ورودی به صندوق‌های بیت کوین فهرست شده در بورس ایالات متحده افزایش یافته است.

صندوق های قابل معامله در مبادلات نقدی بیت کوین در اوایل سال جاری میلادی در ایالات متحده تایید شدند. راه‌اندازی آن‌ها راه را برای سرمایه‌گذاران بزرگ جدید باز کرد و دوباره شور و شوق و حرکتی را به وجود آورد که یادآور دوره‌های بی‌سابقه برای این رمزدر سال ۲۰۲۱ بود.

مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقات در مؤسسه تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال “۱۰ایکس ریسرچ” در سنگاپور در این باره گفت: این جریان‌ها خشک نمی‌شوند چرا که سرمایه‌گذاران مطمئن‌تر هستند که به نظر می‌رسد قیمت بالاتر خواهد رفت.

طبق داده‌های LSEG، جریان خالص نقدی به سمت ۱۰ صندوق بزرگ بیت‌کوین در ایالات متحده در هفته منتهی به ۱ مارس به ۲.۱۷ میلیارد دلار رسید که بیش از نیمی از آن به صندوقiShares Bitcoin Trust  متعلق به شرکت “بلک‌راک” روانه شده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.