جزئیات اضافه پرداخت بازنشستگان از خرداد

بالاخره همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام می‌شود. با همسان سازی انجام شده فاصله حقوق بازنشستگان و شاغلان ۴۰درصد کاهش پیدا می کند که این به معنی بالا رفتن حقوق بازنشستگان است.

سازمان برنامه اعلام کرده از خرداد ماه این اضافه پرداخت انجام می‌شود و حتی مابه التفاوت دو ماه اول سال نیز محاسبه و به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

تامین منابع مورد نیاز همسان سازی حقوق بازنشستگان از افزایش مالیات بر ارزش افزوده

این تصمیم در قانون بودجه 1403 گرفته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قرار شد با یک درصد افزایش مالیات بر ارزش افزوده، ۵۰ همت برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پرداخت شود.

به نقل از اکو نگار، داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: به محض ابلاغ قانون هم صندوق بازنشستگی کشوری و هم صندوق تأمین اجتماعی همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرا خواهند کرد.

وزارت آموزش و پرورش مطالبات بازنشستگان را اعلام کند

او در خصوص رتبه بندی معلمان بازنشسته گفت: برای بازنشستگان ۳۱ شهریور سال قبل تا کنون باید وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای میزان مطالبات بازنشستگان را اعلام کند تا در قالب دیون دولت پرداخت کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه متذکر شد: مرجع تشخیص میزان مطالبات بازنشستگان معلم خود وزارت آموزش و پرورش است.

بودجه جوانی جمعیت چطور تامین می‌شود؟

او همچنین اظهار کرد: برای قانون جوانی جمعیت امسال در قالب تبصره ۱۳ قانون بودجه قرار است یک درصد از بودجه شرکت‌های دولتی یک درصد به موضوعات فرهنگی دستگاه‌ها مانند آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد منابع خوبی پیش بینی شده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.