رویای آرسنال برباد رفت؛ سیتی بازهم قهرمان جزیره شد

با برگزاری هفته پایانی لیگ برتر انگلیس، تیم منچسترسیتی موفق به شکست وستهام شد تا برای دهمین مرتبه قهرمان لیگ انگلیس شود.

خبر ورزشی نوشت: در هفته سی‌وهشتم و پایانی رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی پیروز شد تا بدون توجه به نتیجه بازی آرسنال در فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ هم جشن قهرمانی بگیرد.

در ورزشگاه اتحاد، منچسترسیتی که کلید قهرمانی دست خودش بود موفق شد وستهام را با نتیجه ۳-۱ شکست دهد. در این دیدار فیل فودن با شوت‌های دیدنی در دقایق ۲ و ۱۸ گلزنی کرد تا خیال سیتی را راحت کند. گل زیبای محمد قدوس در دقیقه ۴۲ کمی اوضاع را خطرناک کرد، اما در دقیقه ۵۹ رودری با بغل‌پای دقیق باز هم فاصله را بیشتر کرد.

در نهایت سیتی با این برد صدرنشین ماند و به دهمین قهرمانی‌اش در تاریخ لیگ انگلیس رسید که از این بین ۶ جام را پپ گواردیولا کسب کرده است. ضمن این که سیتی تبدیل به نخستین تیمی شد که برای ۴ فصل متوالی قهرمان لیگ برتر می‌شود.

آرسنال که همچنان امیدوار بود سیتی امتیاز از دست بدهد و طلسم قهرمان نشدنش را بشکند، مقابل اورتون در ورزشگاه امارات با نتیجه ۲-۱ پیروز شد. ادریسا گِیه در دقیقه ۴۰ گل نخست بازی را برای اورتون زد، اما تاکهیرو تومیاسو در دقیقه ۴۳ بازی را به تساوی کشاند. در دقیقه ۸۹ هم کاوی هاورتس گل پیروزی‌بخش آرسنال را زد که برای قهرمانی کافی نبود.

لیورپول در روز خداحافظی یورگن کلوپ در ورزشگاه آنفیلد یک بازی احساسی را سپری کرد و مقابل ولورهمپتون با ارائه نمایشی جذاب با نتیجه ۲-۰ پیروز شد. در این دیدار که ولورهمپتون با اخراج نلسون سمدو از دقیقه ۲۸ با ۱۰ نفر به کارش ادامه داده بود، لیورپول با گل‌های الکسیس مک‌آلیستر در دقیقه ۳۴ و جارل کوانسا در دقیقه ۴۰ به پیروز رسید.

در جدول رده‌بندی فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی با ۹۱ امتیاز صدرنشین شد و مقام قهرمانی رسید. آرسنال با ۸۹ امتیاز، لیورپول با ۸۲ امتیاز و استون‌ویلا با ۶۸ امتیاز در رده‌های دوم، سوم و چهارم قرار گرفتند تا به لیگ قهرمانان اروپا برسند. تاتنهام ۶۶ امتیازی پنجم شد تا راهی لیگ اروپا شود. چلسی هم با ۶۳ امتیاز ششم شد و به لیگ کنفرانس اروپا رفت.

در قعر جدول از آخر به اول در رده‌های بیستم، نوزدهم و هجدهم تیم‌های شفیلدیونایتد ۱۶ امتیازی، برنلی ۲۴ امتیازی و لوتون ۲۶ امتیازی قرار گرفتند و به لیگ چمپیونشیپ سقوط کردند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.